SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. Na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” jak co roku reprezentowało województwo wielkopolskie na Dożynkach Prezydenckich. Odbywały się one 20 i 21 września na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale. Na stoisku Stowarzyszenia gościła także para prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy – oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Na Dożynkach Prezydenckich prezentowało się 16 województw. Przedstawicielami Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” byli: dyrektor Biura Iwona Bańdosz oraz Iwona Marciniak i Jolanta Siepka, reprezentujące Gospodarstwo Agroturystyczne „Jaśmin” w miejscowości Tarnowa, gmina Tuliszków.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta w Kaplicy Polowej Armii Krajowej, z udziałem pary prezydenckiej. Po niej barwny korowód dożynkowy przeszedł na stadion Centralnego Ośrodka Sportowego, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa.

Na stoisku Stowarzyszenia można było skosztować wiele wspaniałych przysmaków przygotowanych przez przedstawicieli gminy Tuliszków. Na smakoszy czekał wiejski chlebek ze smalcem i ogórkiem, pyszna kiełbasa z własnego wyrobu, kaszanka. Na deser serwowano przepyszne rogale kasztelańskie.

Zwiedzający mogli podziwiać wystawę prac przygotowaną przez Stowarzyszenie, która była efektem projektu pn. „Wiejskie babki”, realizowanego z firmą Greendeco oraz Lovelywedding. Prace z sesji zdjęciowej ukazywały kobiety wiejskie wykonujące różne prace.

Na stoisku Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” gościła także para prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy – oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Goście skosztowali specjałów przygotowanych przez przedstawicieli z gminy Tuliszków. Zainteresowani otrzymali publikację ,,Kulinarne podboje z LGD”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Aleja Twórców Ludowych, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności oraz występy zespołów ludowych. Na najmłodszych uczestników czekały atrakcje w krainie zabaw, gdzie odbywały się różnego rodzaju warsztaty i zajęcia. Jednym z nich było zdobienie twarzy. Swój talent w tym zakresie wykazała również …dyrektor Iwona Bańdosz.