GOLINA (PRZYJMA). Złota rybka w bibliotece

,,Noc w bibliotece z bajką ,,O rybaku i złotej rybce” – pod takim hasłem 12 czerwca odbyło się niezwykłe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Przyjmie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie. Było to już druga odsłona takiej akcji, zorganizowana we współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką publiczną.

Swoją obecnością spotkanie uświetniły: radna Rady Miejskiej w Golinie Iwona Kościelska, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyjmie Sławomir Chamera, prezes Kółka Rolniczego w Przyjmie Eugeniusz Grobelny oraz członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie Mirosław Dzwoniarski. Przybyłych gości powitały bibliotekarki: Anna Podemska – z biblioteki szkolnej i Anna Nawrocka – z biblioteki publicznej.

Imprezę rozpoczęto od zabawy ruchowej z balonami, która pozwoliła na wspólną integrację. Następnie nadszedł czas na punkt kulminacyjny – wspólne głośne czytanie bajki ,,O rybaku i złotej rybce”, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy spotkania.

Kolejną atrakcją było uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci złożyły przyrzeczenia czytelników oraz wyrecytowały wiersze poświęcone książkom. Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje czytelnicze i ulubione przez dzieci lektury.

Po części literackiej przyszedł czas na trochę relaksu – projekcję filmu „Wielka Szóstka”. Jest to pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro, a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu – Baymaxem. W czasie seansu nie zabrakło zdrowej przekąski dla dzieci – warzyw oraz owoców.

Następnym punktem bibliotecznej nocy były zajęcia ruchowe poprowadzone przez bibliotekarkę Annę Podemską. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Po wysiłku fizycznym dzieci z apetytem spałaszowały przygotowaną dla nich kolację. Najedzeni uczestnicy kolejno wzięli udział w grach stolikowych.

Za pomoc w organizacji spotkania bibliotekarki serdecznie dziękują: prezesowi Kółka Rolniczego w Przyjmie Eugeniuszowi Grobelnemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyjmie, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetcie Matlewskiej, radnej Rady Miejskiej w Golinie Iwonie Kościelskiej oraz Radzie Rodziców.

Anna Nawrocka, Anna Podemska