STARE MIASTO. Nordic walking na Święto Niepodległości

1 (5)

Po raz pierwszy w gminie Stare Miasto z okazji Święta Niepodległości zorganizowano bieg nordic walking pn. „Marsz ku Niepodległości”. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto. Udział w nim wzięło blisko 30 zawodników, którzy na terenie Żychlina mieli do pokonania dystans 3,5 km. Marsz był przykładem tego, że Święto Niepodległości można obchodzić nie tylko poprzez udział w oficjalnych uroczystościach. Można ten wielki dzień upamiętnić również poprzez sport i wspólną rekreację na świeżym powietrzu. Warto dodać, że swoich sił w marszu spróbował także (z powodzeniem) wójt gminy Ryszard Nawrocki.

Rozgrzewkę dla uczestników przeprowadziła Elżbieta Kaczmarek – mieszkanka Starego Miasta, która swoje zamiłowanie do nordic walking przekuła na liczne sukcesy o znaczeniu krajowym. Podkreśliła, że nordic walking to świetna forma wypoczynku skierowana do dzieci i dorosłych w każdym wieku. Potwierdzili to uczestnicy, wśród których znaleźli się zarówno debiutanci jak i bardziej doświadczeni w tej dziedzinie.

Wśród uczestników marszu rozlosowano sportowe upominki, a na regenerację sił przygotowany był ciepły posiłek.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji zadania „Czytaj! nie pytaj”.

(Urząd Gminy w Starym Mieście)