GOLINA. XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP Golina 1

10 stycznia 2016 r. po raz dwudziesty czwarty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Golinie także wiele się działo! Blisko czterdziestu wolontariuszy, pod opieką nauczycieli: Lindy Kalinowskiej-Plewczyńskiej, Hanny Pawłowskiej, Eweliny Piaskowskiej, Aldony Olesiak i Piotra Jabłońskiego wyszło na ulice miasta, by kwestować na zakup specjalistycznego sprzętu i godnej opieki medycznej seniorów. Do akcji włączyło się kilkunastu uczestników marszobiegu Klubu Biegacza ,,Wartko”, którzy wyruszyli na trasę ulicami Goliny. W ten sposób zebrali datki w wysokości 51 zł. Również miejscowi radni udowodnili, że mają gorące serca, przekazując na rzecz Orkiestry 750 złotych.

Poza tym w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Golinie odbywał się II Charytatywny Turniej Piłki Halowej, w której wzięło udział dziewięć drużyn. Zawody zostały przeprowadzone pod okiem nauczyciela Daniela Kaczana. I miejsce zajęła drużyna Mirek Adamów, II – Zjarane Tosty, III – Kazia Starzy, IV – Trans Druk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i puchary. Dochód z turnieju w kwocie 447 zł powiększył sumę finału WOŚP w Golinie.

XXIV Finał WOŚP odbył się w siedzibie Domu Kultury. Pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: przedszkolaki z Baśniowego Dworku w Golinie, prowadzone pod kierunkiem Marii Walczyńskiej i Ewy Kusiołek, zespół Allegro, prowadzony przez Alinę Król, zespół „School Stars” Justyny Szczot ze Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Czerwone Korale pod kierunkiem Liliany Czajkowskiej. Publiczność nagrodziła ich występy brawami. Równie ciepło została przyjęta młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Kabaret Identyko (opiekun Karolina Kulczak) zaprezentował dwa skecze. Ponadto wystąpiły: Agata Sieczkowska i Agnieszka Jóźwiak.

Następnie rozpoczęła się licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez mieszkańców i przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. kalendarz i plakat z podpisem Jurka Owsiaka, powieści dla dzieci i młodzieży, ze specjalną dedykacją od ich autorów, ofiarowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach. Dochód z licytacji wyniósł 1840 zł.

Ponadto na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Golina, działająca przy Domu Kultury w Golinie, zespół ,,Senior”. Na zakończenie wystąpił zespół „Sami Swoi” z OSP Kawnice.

Do kwesty po raz kolejny przyłączyła się Biblioteka Publiczna w Golinie oraz Grupa Otwartych Innowatorów. Zorganizowano kiermasz, na którym można było nabyć książki za symboliczny grosik. W ofercie znalazły się powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pozycje z literatury niebeletrystycznej. Uzbierano 50 zł. Ponadto w ramach kiermaszu zorganizowanego przez Dom Kultury w Golinie zebrano dodatkowo 595 zł.

Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał 10500,13 zł. Koncert poprowadził dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” za ufundowanie bułek dla wolontariuszy oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli goliński finał WOŚP.

(nadesłał: Urząd Miejski w Golinie)