JAROCIN. Samorządowcy z Kawęczyna z piątym miejscem w III Pucharze Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 9 – 10 kwietnia 2016 r. w Jarocinie (na hali sportowej kompleksu ,,Jarota”) odbył się III Puchar Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej organizowany przez firmę Almar – Sport. Do turnieju przystąpiło 12 drużyn reprezentujących samorządy z całej Polski, a wśród nich drużyna reprezentująca samorządowców z Gminy Kawęczyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: Urząd Miasta Tuszyn, Gmina Sława, Gmina Nasielsk, Gmina Nadarzyn, Gmina Skrwilno, Gmina Kawęczyn. Grupa B: Gmina Tarnowo Podgórne, Powiat Rybnicki, Urząd Miasta Inowrocław, Gmina Nasielsk, Gmina Dopiewo, Urząd Miasta Zgorzelec.

W pierwszym dniu turnieju zespoły rozegrały po 4 mecze grupowe. Wyniki Gminy Kawęczyn przedstawiają się następująco: Gmina Kawęczyn – Gmina Skrwilno 1:1, Gmina Kawęczyn – Gmina Nasielsk 1:1, Gmina Kawęczyn – Gmina Nadarzyn 3:1, Gmina Kawęczyn – Gmina Sława 1:1.

W drugim dniu turnieju każdy z zespołów rozegrał swój ostatni mecz grupowy. Następnie najlepsze cztery zespoły z grup awansowały do ćwierćfinałów. Pozostałe reprezentacje samorządów grały o miejsca jedenaste i dziewiąte. Gmina Kawęczyn swój ostatni mecz grupowy rozegrała z Urzędem Miasta Tuszyn, wygrywając wysoko 6:2. Z dorobkiem 9 punktów uplasowała się na trzecim miejscu w grupie i awansowała do ćwierćfinału. Reprezentacja samorządu Kawęczyna zmierzyła się z reprezentacją Powiatu Rybnickiego. Przez dłuższy okres czasu na tablicy świetlnej utrzymywał się wynik 0:0. Na 30 sekund przed końcem zawodnicy z Rybnika strzelili bramkę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wyniki ćwierćfinałów: Gmina Nasielsk – Gmina Dopiewo 0:1, Gmina Sława – Urząd Miasta Inowrocław 0:4, Gmina Kawęczyn – Powiat Rybnicki 0:1, Gmina Nadarzyn – Gmina Nasielsk II 1:3.

Wyniki półfinałów: Gmina Dopiewo – Powiat Rybniki 0:1, Urząd Miasta Inowrocław – Gmina Nasielsk II 3:1.

Finał: Urząd Miasta Inowrocław – Powiat Rybnicki 4:0.

Samorządowcy z Kawęczyna ostatecznie zajęli 5. miejsce w III Pucharze Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej. Wynik ten można traktować jako sukces, zważywszy na to, że był to pierwszy występ tej drużyny na arenie ogólnopolskiej. Reprezentacja grała w składzie: Tomasz Musiałowski (kapitan), Karol Michalak, Jarosław Pasik (bramkarz), Zdzisław Kowalczyk, Łukasz Mila, Marcin Mazurek, Sebastian Janiak, Przemysław Przybylak. Obecni na turnieju wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak i przewodniczący Rady Gminy w Kawęczynie Piotr Gebler dzielnie dopingowali samorządowców. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, a drużyny swoją grą stworzyły świetne, sportowe widowisko.