STARE MIASTO. Koncert Noworoczny 2017

W najbliższą niedzielę – 15 stycznia o godz. 16.00 – w auli Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto odbędzie się Koncert Noworoczny. Wydarzenie, które organizowane jest od 2006 roku, rozpoczyna gminny kalendarz imprez. Koncert otworzy młoda wokalistka i mieszkanka gminy Iga Brzezińska, która w czerwcu odniosła wielki sukces, zwyciężając w 37. edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zdobyła Złoty Aplauz, a także nominację do międzynarodowego festiwalu na Malcie. Przybyłym gościom zaprezentują się również wokaliści z Zespołu Szkół w Żychlinie. Artystycznym daniem głównym będzie koncert harfistki Jadwigi Tomczyńskiej oraz gitarzysty basowego Maksymiliana Ambroziaka. Są oni nie tylko instrumentalistami, ale także wokalistami i w tej drugiej roli zaprezentują swoje interpretacje znanych utworów.

Inną atrakcją koncertu będzie otwarcie wystawy rzeźby Henryka Jankowskiego. Prace te będzie można oglądać w bibliotece przez cały przyszły tydzień.

Koncert noworoczny to jednak przede wszystkim podsumowanie minionego roku i rozstrzygnięcie konkursu o statuetkę gminy Stare Miasto, którego celem jest promocja i wyróżnienie osób, usług i dokonań firm oraz przedsięwzięć organizacyjnych. W tym roku kapituła przyzna nagrody w czterech kategoriach: Człowiek/Organizacja roku, Rolnik roku, Sponsor roku i Firma roku.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców i wszystkich zainteresowanych.