STARE MIASTO. Jubileusz Pożycia Małżeńskiego

2

Uroczystość Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego ma w gminie Stare Miasto bardzo długą tradycję. Pierwszy raz odbyła się ona w 1973 roku w remizie OSP, a w latach późniejszych w Urzędzie Gminy. Współcześnie jubileusze organizowane są zamiennie w restauracjach znajdujących się na terenie gminy Stare Miasto. Tegoroczny odbył się w „Pensjonacie nad Zalewem”.

Włodarz gminy Ryszard Nawrocki wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Lesławem Wejmanem i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Hanną Hybś powitali przybyłych gości, a następnie nagrodzili wszystkie pary kwiatami i wznieśli toast na ich cześć. W swoim przemówieniu Wójt podkreślił, że zgodnie z Konstytucją RP małżeństwo i rodzina znajdują się pod opieką i ochroną prawa, a na zakończenie poprosił małżonków o wzajemne podziękowanie za zgodny, szczęśliwy i trwały związek.

W tegorocznym, 44. już Jubileuszu, nagrodzonych zostało ponad osiemdziesiąt małżeństw. Medalem Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczonych zostało 17 par obchodzących Jubileusz Złotych Godów, zaś dyplomy z okazji Srebrnych Godów otrzymało 61. Specjalnymi gośćmi uroczystości były pary z ponad 60. letnim stażem małżeńskim, spośród których Państwo Rozalia i Wacław Ławniczakowie oraz Marianna i Józef Brzęccy, obchodzą 69. rocznicę ślubu.

Pytani o przepis na trwałość małżeństwa. wszyscy goście byli zgodni, że nie ma jednej recepty, ale w każdym związku niezbędna jest miłość, szacunek i rozmowa ze współmałżonkiem.

Organizatorzy zadbali o należytą oprawę uroczystości, w której program artystyczny dla zaproszonych gości przygotowały i przedstawiły mażoretki Sigma. Trio klarnecistów Orkiestry Staromiejskiej odegrało jubilatom Marsz Mendelsona oraz kilka utworów z czasów ich młodości, zaś o dobry humor gości zatroszczyli się Krystian Maciejewski i Natalia Michalak, którzy przedstawili autorski program kabaretowy.

Niezwykłą niespodzianką był przygotowany przez właściciela lokalu pięciopiętrowy tort dla Jubilatów, po którego konsumpcji małżonkowie bawili się przy muzyce.

Janusz Frysiak

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA