STARE MIASTO. Podpisanie umowy na budowę sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim

1

15 lutego w auli Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto uroczyście podpisano umowę na dokończenie budowy sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim. Wykonawcą wyłonionym w przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego, spółka specjalizująca się w budowie obiektów sportowych, w tym sal sportowych i gimnastycznych.

Jak podkreślił wójt Ryszard Nawrocki, samorząd jest niezwykle szczęśliwy, że prace nad tym długo oczekiwanym obiektem wkrótce się rozpoczną. Zadanie nie mogło być wcześniej realizowane z uwagi na spór graniczny, który ostatecznie został sądownie rozstrzygnięty i możliwe było wznowienie pozwolenia na budowę.

Najważniejszą częścią będzie sala gimnastyczna o wymiarach 24,72 m na 44,62 m oraz druga mniejsza salka treningowo-taneczna o powierzchni 88m2. Powierzchnia głównej sali umożliwi rozgrywanie zawodów m.in. futsalu, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki na pełnowymiarowym boisku. W obiekcie zaplanowano również zaplecza, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazyny i pomieszczenia administracyjne.

W ramach umowy wykonawca dokona zagospodarowania działki, wykona cały obiekt łącznie z elewacją, zadaszeniem, oświetleniem i oknami. Zadaniami nie uwzględnionymi w umowie i przewidzianymi w kolejnym etapie są podłoga sportowa, wyposażenie obiektu, centralne ogrzewania, klimatyzacja, wentylacja i rekuperacja.

Przekazanie placu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od dnia podpisania umowy, a zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca 2019 roku. Inwestycja wyniesie 4 555 463,51 złotych.

Janusz Frysiak