KLECZEW. Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 3 maja w godzinach południowych na drodze wojewódzkiej nr 263 w Kleczewie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki ford z autobusem. Pasażerce osobówki pomocy medycznej udzielał będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego, natomiast wewnątrz pojazdu znajdował się uwięziony kierowca. Dwie osoby podróżujące autobusem nie wymagały pomocy medycznej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodzie osobowym oraz wykonaniu dostępu przy pomocy urządzeń hydraulicznych do uwięzionego mężczyzny. Następnie udzielono pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w wydobyciu kierowcy. W wyniku wypadku dwie osoby podróżujące fordem, kobieta oraz mężczyzna, zostali przetransportowani do szpitala.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Kleczew, OSP Sławoszewek i OSP Jabłonka.

Tekst: mł. kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcie: JRG Nr 1