STARE MIASTO. Rajd i Majówka w Żychlinie

1

Święto Konstytucji 3 Maja jest ważnym patriotycznym wydarzeniem. Jest świętem wesołym i radosnym, dlatego w taki sposób jest celebrowane w gminie Stare Miasto. Na tegoroczne obchody organizatorzy przygotowali dla mieszkańców bogaty i urozmaicony program, który rozpoczął się od Rajdu Rowerowego.

Trasa tegorocznego rajdu liczyła 20 km i wiodła spod remizy OSP w Żychlinie przez Janowice, Krągolę, Lisiec Mały, Lisiec Wielki, Karsy i ponownie przez Janowice do Żychlina. Na mecie zameldowało się ponad 500 cyklistów, co jest jednym z najlepszych rezultatów w 15-letniej historii rajdu. Byli wśród nich samorządowcy, przedsiębiorcy, sołtysi, nauczyciele, mieszkańcy i goście z sąsiednich gmin. Po zakończeniu rajdu spośród uczestników wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali liczne prezenty rzeczowe oraz nagrodę główną – rower.

Majówkę na żychlińskiej scenie rozpoczęły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie, które zaprezentowały różnorodny program artystyczny. Pokazy taneczne, wspaniałe stroje, występy wokalne przygotowali uczniowie dla przybyłych na Majówkę.

W kolejnej godzinie scenę opanowali młodsi i starsi artyści ze szkoły wokalno-aktorskiej „Fama” z Żychlina. Występy wykonawców, pokaz możliwości i oryginalne interpretacje spotkały się z licznymi aplauzami publiczności. Całość programu artystycznego wypełnił występ Kapeli Podwórkowej Pod Rydlem.

W programie imprezy znalazły się również dmuchańce, animacje dla dzieci, pokazy modeli zdalnie sterowanych i turniej siatkówki na boisku tartanowym. Skosztować można było również jabłek ufundowanych przez Gospodarstwo Sadownicze Żychlin.

Organizatorami imprez byli: Gmina Stare Miasto i Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, a partnerami – Szkoła Podstawowa w Żychlinie i Gospodarstwo Sadownicze Żychlin.

(Gmina Stare Miasto)