WIERZBINEK. Pasowanie na przedszkolaka

2

Wszystko zaczyna się od przedszkola” – pod takim hasłem 21 listopada odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem – pasowanie na przedszkolaka.

Po przemówieniu dyrektor Jolanty Radzimskiej, w krótkiej części artystycznej maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, mimo tremy z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, obiecując: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Dyrektor Gminnego Przedszkola za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego aktu pasowania. Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu pozostałych grup przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce.

Nie zabrakło życzeń, nagród i słodkich upominków od zaproszonych gości. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał również dyplom pasowania oraz prezent – książeczkę. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek.