STARE MIASTO. Biblioteka z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki otrzymanemu wsparciu, które wyniesie blisko 40 tys. zł, realizowane będą programy „Partnerstwo dla książki” i „Kultura dostępna”.

Działania Biblioteki w 2019 roku skupią się na sztuce kulinarnej, popularyzacji egzotycznej kultury i działaniach aktywizujących czytelnika w każdym wieku. Odkrywanie tajemnic kuchni molekularnej, wydanie książki kucharskiej, udział w targach kulinarnych – to wszystko czeka na najmłodszych czytelników.

Dla nieco starszych zaplanowano cieszące się zawsze ogromnym zainteresowaniem spotkania z „wielkimi i znanymi”. Tym razem w staromiejskiej bibliotece spotkamy wspaniałych podróżników, dziennikarzy kulinarnych, a nawet byłą miss polonią, która z wielką pasją i talentem popularyzuje sztukę kulinarną. To i wiele więcej będzie możliwe dzięki pozyskaniu dofinasowania w ramach programu „Partnerstwo dla książki” w wysokości 19,2 tys. zł.

Niemal identyczna kwotę – 19 tys. zł – Biblioteka pozyskała w ramach programu „Kultura dostępna”. Działania w ramach programu umożliwią mieszkańcom kontakt z wielką sztuką w największych teatrach poznańskich, kaliskim a nawet w Operze Narodowej w Warszawie. Uczestnicy projektu będą zwiedzać muzea wielkopolskie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaplanowano również działania aktywizujące zarówno seniorów, jak i najmłodszych czytelników – warsztaty teatralne, wokalne, debiuty sceniczne.