KONIN. Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej

3

29 marca w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Masażu „Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej”. Wystartowało 21 słuchaczy z Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu – nr 1 i nr 2, Rawiczu i Koninie, prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz słuchacze Medyczno-Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, a patronat naukowy – dr n. med. Paweł Piątkowski i mgr Cezary Nenczak.

Celem konkursu jest wzbogacanie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu masażu stosowanego w leczeniu, sporcie, kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej wśród słuchaczy kierunku technik masażysta. W trakcie imprezy zaprezentowane zostały wykłady: „Zastosowanie sprężystego odkształcania struktur tkankowych po zabiegach laryngologicznych i medycyny estetycznej” Pawła Piątkowskiego oraz „Wieża Babel – reaktywacja niemożliwe, czasem jednak możliwe” Michała Woźniaka.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwsza część odbyła się na terenie każdej ze szkół, która zgłosiła chęć udziału w rywalizacji. Kolejne dwa etapy miały miejsce w Koninie. Etap drugi polegał na rozwiązaniu testu pisemnego przez zwycięzców etapu szkolnego. Słuchacze, którzy uzyskali najwięcej punktów, przechodzili do prowadzonego przez mgr Cezarego Nenczaka etapu praktycznego, który polegał na wykonaniu zabiegu masażu w oparciu o opis przypadku opracowany przez zewnętrzny zespół specjalistów.

I miejsce zajął Robert Paluszczak z WSCKZiU Ostrów Wielkopolski (otrzymał stół rehabilitacyjny), II – Michał Andrzej Siemiński z WSCKZiU Nr 1 Poznań (otrzymał 64-elementowe zestawy kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami), III – Agata Szczepańska z WSCKZiU Konin (otrzymała 45-elementowe zestawy kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami), IV – Anna Wiśniewska z WSCKZiU Konin (otrzymała bańki gumowe akupunkturowe), V – Patrycja Świderska z WSCKZiU Konin (otrzymała zestaw VIT ICE do masażu lodem).

Laureatom konkursu nagrody wręczyli: Janina Golik – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Szymczak – dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie, Marek Zawidzki – sekretarz Miasta Konina, Ewelina Rapeła – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Uczestnicy drugiego etapu konkursu zostali uhonorowani wyróżnieniami i upominkami. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów: MK STELLA-Koło i „Medyk”-WSCKZiU w Koninie. Zwycięzcy otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Departament Edukacji i Nauki UMWW oraz upominki od Prezydenta Miasta Konina i Starosty Powiatu Konińskiego. Fundatorami nagród byli również: Primabiotic Grupa Aptek Prima, ORAL-B, Dagllas, Toshiba.