KONIN. Nowa koalicja w Radzie Miasta Konina. Chce odwołania przewodniczącego Wiesława Steinke. Prawo i Sprawiedliwość szachuje Koalicję Obywatelską

1

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina w konińskim parlamencie ujawniła się nowa większościowa koalicja. Tworzy ją 12 radnych (cała RM liczy 23 rajców). W grupie tej jest 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości – Zjednoczonej Prawicy: Zenon Chojnacki, Jakub Eltman, Katarzyna Jaworska, Jacek Kubiak, Sławomir Lachowicz, Krystyna Leśniewska, Krystian Majewski, Dominik Szopa i Marek Waszkowiak. Dwóch kolejnych to: Maciej Ostrowski i Jarosław Sidor (startowali z Komitetu Wyborczego Konin Miastem na TAK Kandydata na Prezydenta Michała Kotlarskiego). Dwunastym jest Tomasz Andrzej Nowak (dostał się do Rady Miasta z listy SLD Lewica Razem).

Grupa ta złożyła dzisiaj wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Konina Wiesława Steinke. Wniosek ten nie został jednak poddany pod głosowanie. Wiesław Steinke, posiłkując się także opinią radcy prawnego, uznał, że byłoby to niezgodne z prawem. Wszystko wskazuje na to, że uchwała w tej sprawie zostanie rozpatrzona na kolejnej sesji, planowanej we wrześniu.

Wiesław Steinke zasiada w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej, pełni funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Koła PO w Koninie.

(źródło: strona internetowa posła Tomasza Nowaka)