STARE MIASTO. Noc w bibliotece z kuchnią molekularną

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej włączyła się w V edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2019 i dla młodych czytelników zorganizowała Noc w Bibliotece pod nazwą „ChemChef, czyli kuchnia molekularna”. Podczas imprezy dzieci wzięły udział w warsztatach i pokazach wykonanych przez firmę SmartLab. Uczestnicy wcielili się w rolę małych chemików i poprzez różne eksperymenty i zabawy edukacyjne poznali tajniki kuchni molekularnej, skosztowali błyskawicznych lodów i bez azotowych oraz softdrinków z suchym lodem. Była to fantastyczna przygoda połączona z dobrą zabawą przy jednoczesnym pogłębieniu wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

Podczas nocy uczestnicy obejrzeli film fabularny pt.: Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charoltab i F. Magniera, pokazywany dotąd w Polsce na festiwalu Kino Dzieci, nakręcony na podstawie serii komiksów klasyka gatunku – Jeana Roby.

Akcję przygotowaną przez Bibliotekę po raz kolejny wsparła restauracja McDonald Stare Miasto.

Noc w Bibliotece dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu “Literacko i ze smakiem”.

(Gmina Stare Miasto)