SKULSK. Święto muzyków ze świętą Cecylią

1

Święta Cecylia, męczennica chrześcijańska, jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Kościół katolicki wspomina ją 22 listopada. Z tej okazji w kościele w Kijowcu została odprawiona msza święta, na której akompaniowała Gminna Orkiestra Dęta w Skulsku pod kapelmistrzowskim kierunkiem Arkadiusza Skuratowicza.

W drugiej części uroczystości, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej, Orkiestra Dęta zaprezentowała się w okolicznościowym koncercie. Na spotkaniu przekazano podziękowania fundatorom instrumentów, darczyńcom i pozostałym osobom, którzy w różny sposób wspierają muzyków.

W krótkiej części profilaktycznej psycholog Zbigniew Nabzdyk przypomniał, że w żadnej sytuacji nie można akceptować picia alkoholu przez osoby poniżej 18. roku życia (o wpływie alkoholu na organizm człowieka można przeczytać pod linkiem: http://www.narkotyki.pl/wokol-alkoholu/wplyw-alkoholu-na-organizm-czl/). Była to też okazja do zobaczenia, jak trudno pokonuje się przeszkody w alkogoglach. Działania profilaktyczne dotyczące uzależnień wspiera w gminie Skulsk Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.