GRODZIEC, STARE MIASTO, ŚLESIN, KONIN. Tragiczny weekend na drogach powiatu konińskiego

Wypadek 1

Jedna ofiara śmiertelna oraz czterech poszkodowanych to bilans trzech wypadków, do których doszło 23 i 24 listopada na terenie powiatu konińskiego.

Zgłoszenie o pierwszym wypadku wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie 23 listopada o godz. 14.22. W miejscowości Wielołęka, gmina Grodziec, na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Peugeot znajdował się w rowie, a toyota częściowo na jezdni. Kierująca peugeotem znajdowała się poza pojazdem i była nieprzytomna. Działania strażaków polegały na rozpoczęciu resuscytacji u kobiety oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy toyoty. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon młodej kobiety, natomiast mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Grodziec i OSP Biskupice.

Następnego dnia około godz. 15.40 w miejscowości Szyszyńskie Holendry, gmina Ślesin, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Kierujący motocyklem leżał na chodniku. Równocześnie z zastępem OSP na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu uczestniczył również drugi motocyklista, który ominął wypadek i wpadł do rowu. Dwóch motocyklistów zostało przetransportowanych do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin i OSP Szyszyńskie Holendry.

Do kolejnego wypadku doszło 1,5 godziny później. Tym razem na 255 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do zderzenia BMW oraz audi. Wszyscy podróżujący opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania strażaków polegały na całkowitym zamknięciu autostrady A2 w kierunku Poznania, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerowi BMW oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto i OSP Modła Królewska.

tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie