SKULSK, SOMPOLNO, WIERZBINEK. Narkotyki w mercedesie

13 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie na terenie gminy Wierzbinek zatrzymali w nocy do kontroli drogowej mercedesa. Kierował nim 23-latek z gminy Wierzbinek. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, ale z samochodu wydobywał się intensywny zapach palonej marihuany. Kierowca na polecenie policjantów wydał posiadane narkotyki. Po zważeniu i zbadaniu substancji okazało się, że były to ponad 2 gramy amfetaminy i blisko 9 gramów marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Równolegle trwała praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Pozwoliła ona na wytypowanie jeszcze dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą. Połączone siły policjantów z Sompolna i kryminalnych z Konina pojawiły się pod dwoma adresami w gminie Skulsk. Do pierwszego z domów mundurowi zapukali jeszcze 13 stycznia. Po przeszukaniu samochodu 24-letniego mężczyzny znaleźli 16 sztuk saszetek z suszem roślinnym, a także młynek do mielenia marihuany i niewielką wagę. Ten mężczyzna także trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny dom policyjne parole odwiedziły dwa dni później, 15 stycznia. Mieszkający w nim 25-latek wskazał miejsce, gdzie miał schowaną elektroniczną wagę, zwitki papieru i torebki foliowe, a w nich ponad 10 gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli też blisko 20 000 złotych.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, a 24-latek i 25-latek także handlu nimi. W większości przyznali się do zarzucanych przestępstw. Kodeks karny za posiadanie narkotyków przewiduje do 3 lat więzienia, natomiast za handel nawet do 10 lat.

(źródło: Marcin Jankowski – Komenda Miejska Policji w Koninie)