STARE MIASTO. W Żychlinie budują chodnik

W Żychlinie trwa budowa chodnika. Na ulicy Borowej pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej układają kostkę brukową na długości blisko 700 metrów. Powstający odcinek biegnie ulicą Borową od skrzyżowania z Sosnową do skrzyżowania z ulicą Tuliszkowską, która jest częścią drogi krajowej nr 72 z Konina do Turku i dalej w kierunku Łodzi.

Zadanie jest kontynuacją ubiegłorocznej inwestycji, kiedy to powstał chodnik wzdłuż ulicy Sosnowej. Realizacja i lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa. Dzięki połączeniu obu odcinków możliwe stanie się bezpieczne i komfortowe dojście do placu, przy którym zlokalizowane są: strażnica OSP, plac zabaw i boisko sportowe. Miejsce to jest często uczęszczane przez rowerzystów i pieszych. W pobliskim lesie znajduje się również ścieżka edukacyjna przyrodniczo-kulturowa, odwiedzana przez turystów i osoby uprawiające nordic walking.

Budowa chodnika poprawi komfort użytkowników i przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa. Gmina Stare Miasto na inwestycję zabezpieczyła w budżecie 70 tys. zł, a zakończenie prac spodziewane jest w drugim kwartale br.

(Gmina Stare Miasto)