STARE MIASTO. Dzień Otwarty OSP i festyn dla mieszkańców

OSP 2

19 września strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Mieście zorganizowali dzień otwarty połączony z festynem dla mieszkańców. Jego celem była integracja społeczna i prezentacja możliwości bojowych jednostki.

OSP w Starym Mieście jest jedną z nielicznych w regionie posiadających status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia pozyskiwanie środków finansowych w ramach 1% podatku. Dzięki hojności mieszkańców Starego Miasta każdego roku jednostka OSP kupuje sprzęt ratujący ludzkie życie i mienie.

Podczas festynu strażacy otworzyli remizę i garaże, oprowadzali po nich wszystkich chętnych i prezentowali sprzęt bojowy i stroje specjalne. Zorganizowano również konkursy: lania wody do celu z hydronetki, siłowania na rękę oraz bieg w szpilkach. Dużą popularnością cieszyła się grochówka, którą druhny i druhowie sami przygotowali, a także dmuchańce zorganizowane dla najmłodszych. Ochotnicy opowiadali również o pracy i kulisach bycia ochotnikiem oraz zachęcali do wstąpienia w ich szeregi.

Wisienką na torcie był na koniec pokaz ratownictwa drogowego, podczas którego posługiwali się umiejętnościami ratownictwa technicznego jak i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy krok po kroku wykonywali czynności ratownicze, komentując jednocześnie wykonywane zadania.

Duża frekwencja i zainteresowanie ze strony mieszkańców sprawiają, że akcja OSP w Starym Mieście okazała się dużym sukcesem.