STARE MIASTO. Gminny Dzień Sportu w Modle Królewskiej

3a

26 września w Modle Królewskiej już po raz osiemnasty odbył się Gminny Dzień Sportu, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Szkolnego Związku Sportowego. Jego organizatorami byli: Gmina Stare Miasto, Szkoła Podstawowa w Modle Królewskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Modle Królewskiej, Stowarzyszenie Miłośników Starych Pojazdów ,,Zajezdnia” i Ochotnicza Straż Pożarna Modła Królewska.

W programie imprezy był ,,Olimpijski bieg i marsz po zdrowie od przedszkolaka do seniora”, obejmujący m.in. sprint przedszkolaków na dystansie 100 m, biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych na dystansie 500 m, 1 i 2 km, w zależności od wieku, bieg w kategorii ,,open” na dystansie 5 km, marsz nordic walking na dystansie 2 km. Poza tym przygotowano inne atrakcje sportowe z nagrodami dla uczestników, w tym minifootball VIP – Kto pokona Wójta? Wiele emocji wywołał mecz gwiazd (w składzie zespołu był wójt, wicewójt, dyrektorzy placówek oświatowych i biblioteki) kontra młodzi zawodnicy Warty Rumin, który rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

Wszyscy uczestnicy sportowej rywalizacji otrzymali certyfikaty i medale za uczestnictwo, a zwycięzcy poszczególnych kategorii w biegach przełajowych zostali nagrodzeni Pucharem Wójta Gminy Stare Miasto.

Elementem wspólnej zabawy było też losowanie innych nagród, w tym nagrody głównej – roweru. Na Gminnym Dniu gościem specjalnym był w tym roku Kacper Koszal, wicemistrz Polski na dystansie Ironman. Mieszkańcy gminy trzymają kciuki za walkę o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach. Dzień Sportu w Gminie Stare Miasto doskonale wpisał się w XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich.