SOMPOLNO. 50 lat Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Sompolno (21)

- Cieszmy się chwilą, zanim stanie się wspomnieniem – zachęcał na uroczystości z okazji 50-lecia działalności Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sompolnie jego przewodniczący Bolesław Wolski.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do przypomnienia bogatej historii organizacji. Inicjatorem utworzenia Koła PZERiI była Anna Damińska, która zgromadziła wokół siebie kilka osób, które chciały żyć aktywnie po przejściu na emeryturę lub rentę. Do przeszłości przenosiły wyłożone do publicznego wglądu kroniki, będące świadectwem tego, że w każdym wieku można cieszyć się życiem.

Na spotkaniu nie zabrakło jubileuszowych gratulacji i życzeń. Przekazali je m.in.: burmistrz Sompolna Roman Bednarek, radni powiatowi: Tadeusz Słodkiewicz i Janusz Stankiewicz, wiceprzewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI Marian Rogacki. Jubileuszowy tort ufundował przyjaciel sompoleńskich seniorów – radny Rady Miejskiej w Sompolnie Piotr Wełnicki. Za bezpłatne udostępnienie sali podziękowano Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sompolnie.

Radni powiatowi uhonorowali przewodniczącego Koła PZERiI w Sompolnie Bolesława Wolskiego tytułem honorowym ,,Zasłużony dla powiatu konińskiego”, przyznanym uchwałą Zarządu Powiatu Konińskiego.

Był też czas na zabawę z tańcami. I rozmowy przy suto zastawionych stołach.

Spotkanie przygotowali: Anna Janicka, Alfreda Lewandowska, Włodzimierz Lewandowski, Irena Górczewska, Zdzisława Grzymska, Elżbieta Antczak, Henryk Antczak, Elżbieta Błaszczyk, Józef Błaszczyk.