STARE MIASTO. Noc Detektywów

W nocy z 2/3 października po Starym Mieście kręciły się podejrzane grupki młodzieży. Mieli latarki, jakieś mapy i zaglądali w różne zakamarki. Oni nie byli na włamie, oni szukali skarbów ukrytych przez Krzysztofa Petka podczas Nocy Detektywów zorganizowanej przez staromiejską Bibliotekę.

Na początku spotkania pan Krzysztof – podróżnik i autor książek dla młodzieży opowiedział wiele ciekawych i inspirujących historii ze swojego życia oraz przeszkolił uczestników z podstaw samoobrony. Później przyszedł czas na pyszną pizzę. Tak przygotowani uczestnicy ruszyli w ciemną noc szukać wskazówek prowadzących do skarbu. Podzieleni na dwie rywalizujące grupy przebyli wiele kilometrów. Towarzyszyły im naprawdę duże emocje. Były nawet momenty prawdziwej, nieplanowanej grozy – w tym spotkania z nieco podejrzanie zachowującym się „towarzystwem”.

Ostatecznie po północy obie grupy przywędrowały na cmentarz i wspólnie odnalazły ukryty skarb. Chociaż trzeba przyznać, że szybko wybuch spór, która grupa ostatecznie zrobiła to pierwsza. Młodzież, która zdecydowała się wziąć udział w Nocy Detektywów wyniosła wiele emocjonujących wspomnień. Pomysł tak się spodobał, że chęć udziału w kolejnej nocnej eskapadzie zadeklarowali również rodzice odbierający swoje pociechy z biblioteki.

Noc Detektywów była realizowana w ramach projektu: ,,Ze zdrowiem na ty”, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury.

(Gmina Stare Miasto)