KONIN – OSTRÓW WIELKOPOLSKI. Koniński ,,Medyk” z sukcesami w konkursie masażu

Słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie z sukcesami uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie „Poznaj tajniki masażu. Masaż w profilaktyce, leczeniu i sporcie”, który odbył się 22 października w WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim. Reprezentantami ,,Medyka” byli słuchacze z II roku kierunku technik masażysta: Sylwia Maciejewska, Mateusz Kantanista, Artur Jąkalski.

Pierwszy etap konkursu obejmował test z wiedzy teoretycznej. Drugi etap – część praktyczna – polegała na wykonaniu masażu medycznego.

Ostatecznie I miejsce zajęła Sylwia Maciejewska, II – Mateusz Kantanista, wyróżnienie zdobył Artur Jąkalski. Gratulujemy.

Drużyna z Konina z opiekunem-wykładowcą Agnieszką Lizik-Kwaśniewską

Nagrody wręczyła dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW w Poznaniu Dorota Kinal i dyrektor ostrowskiego ,,Medyka” Tomasz Kuczma

Konkurs odbywa się cyklicznie – co roku. Tradycją jest, że finał organizuje zwycięzca poprzedniej edycji. Udział biorą szkoły medyczne z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego.

Dla wszystkich uczestników Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ufundował nagrody – profesjonalny sprzęt do masażu. Pierwszą nagrodą był profesjonalny stół do masażu (plus drobne upominki), drugą i trzecią – zestaw kamieni do masażu z podgrzewaczem (plus drobne upominki), czwartą i piątą – torby do masażu, stemple ziołowe, czekolada do masażu (plus drobne upominki). Pozostali uczestnicy otrzymali torby do masażu i drobne upominki.