STARE MIASTO. Z Katarzyną Bosacką nie tylko o kuchni

SM 1

8 listopada do staromiejskiej biblioteki zawitała Katarzyna Bosacka – dziennikarka, autorka książek i gospodyni wielu programów telewizyjnych o tematyce zdrowotnej i kulinarnej. Prowadzącej spotkanie dziennikarce Iwonie Krzyżak opowiedziała m.in. o początkach swojej kariery, jak wygląda jej praca i czy zdarza jej się skusić na fast food. Do rozmowy aktywnie włączyła się publiczność. Widzowie zadawali wiele pytań, a udzielone odpowiedzi pomogą im stać się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi konsumentami.

Bohaterka spotkania z dużym profesjonalizmem przedstawiła konsekwencje źle zbilansowanych diet dla organizmu człowieka. Dzieliła się z publicznością radami na temat kuchni dla dzieci, wybrednych nastolatków i dorosłych. Uchyliła nawet rąbka tajemnicy na temat dziennikarskiego śledztwa wymierzonego w nieuczciwych producentów żywności.

Ciekawość publiczności wzbudziły również anegdoty z planu zdjęciowego niezwykle popularnego programu ,,Wiem, co jem”. Pani Bosacka dzieliła się również swoimi spostrzeżeniami na temat walorów smakowych i odżywczych kuchni z różnych stron świata. Jak się okazuje, Wielkopolska wypada w tym zestawieniu wyjątkowo korzystnie.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Ze zdrowiem na Ty”, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury.