SOLIDARNI Z UKRAINĄ. POLOmarket ze wsparciem dla Ukrainy

Solidarni z Ukrainą 1

Największa polska sieć supermarketów POLOmarket w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie uruchamia pomoc przeznaczoną dla ukraińskich pracowników będących częścią załóg poszczególnych sklepów oraz centrów logistycznych. Zakres pomocy jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pracowników i ich rodzin. Obejmuje m.in.: wsparcie finansowe, rzeczowe, prawne, psychologiczne, związane z zakwaterowaniem i logistyką. Sieć tworzy także miejsca pracy w centrach logistycznych oraz sklepach dla osób, które w czasie kryzysu przybyły do Polski z Ukrainy.

Niezależnie od pomocy kierowanej do pracowników, POLOmarket wspólnie z Federacją Polskich Banków żywności już w najbliższych dniach przeprowadzi w swoich sklepach zbiórki produktów spożywczych. Sieć jest także w kontakcie z Państwową Strażą Pożarną, deklarując gotowość udostępnienia swojej floty ciężarowej do przewozu na granicę polsko-ukraińską niezbędnego tam wyposażenia i sprzętu.

Jednocześnie Zarząd POLOmarket podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży produktów pochodzących z Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi. Wskutek tej decyzji rosyjskie i białoruskie artykuły dostępne do tej pory w ofercie POLOmarketu znikają z półek we wszystkich sklepach sieci.

Grupa POLOmarket to największa polska sieć supermarketów. Tworzą ją spółki detaliczne prowadzące sklepy, a także spółka logistyczna dysponująca trzema centrami logistycznymi. Firma rozpoczynała działalność w 1997 roku z 27 sklepami. Dziś jest to już ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i ponad 2,5 mld obrotu netto rocznie. Sklepy sieci POLOmarket odwiedza miesięcznie blisko 9 mln klientów. Obecnie POLOmarket daje zatrudnienie 5 800 osobom.

(Nadesłane do Redakcji KGI)