KONIN. Dlaczego tak późno chcą zerwać współpracę z Briańskiem? Czy samorządowcom z Konina zabrakło jaj?

Już 6. dzień trwa agresja Putinowskiej Rosji na Ukrainę. I straszne ludobójstwo w kraju, którego stolicą jest bohaterski Kijów. I kolejnych 6 dni trwa – przynajmniej formalnie – współpraca partnerska Konina, stolicy subregionu konińskiego, z rosyjskim Briańskiem. Prawdopodobnie ta współpraca zostanie ostatecznie zerwana, ale pojawia się pytanie, dlaczego tak późno? I jest to także pytanie do radnych ze Zjednoczonej Prawicy, którym również zabrakło jaj. Bo radykalnie nie domagali się podjęcia decyzji w tej sprawie.

Tymczasem dzisiaj w Briańsk News – prosimy o wybaczenie za cytowanie proputinowskiej propagandy, ale robimy to ze względu na pokazanie, że za tragedię na Ukrainie odpowiadają także tysiące Rosjan wspierających Putina – czytamy, że gubernator Aleksander Bogomaz wymienił nazwiska żołnierzy Briańska, którzy zginęli na Ukrainie, ze słowami „Wypełnili swój obowiązek wojskowy z honorem, wykazując się odwagą i heroizmem podczas specjalnej operacji mającej na celu ochronę Donbasu”. (tłumaczenie Google)

Inne teksty są jeszcze bardziej przerażające. I pokazują mentalność imperialistyczną i proputinowską. A nawet paranoiczną, co potwierdza choćby zdanie w redakcyjnym tekście: ,,Ukraina przygotowywała się do ataku militarnego na Rosję, w tym do możliwości wykonania na nas ataku atomowego”. A myślenie paranoiczne, połączone z fanatyzmem ideologicznym, jest odporne na zmiany.

Oficjalna strona internetowa rosyjskiego Briańska – widok z 1 marca 2022 roku. Na tej stronie 22 lutego 2022 roku zamieszczono tekst ,,Donbas, jesteśmy z tobą”.