SOLIDARNI Z UKRAINĄ. Pomagam.pl po ukraińsku – ruszyła nowa wersja strony

Ukraińskojęzyczna wersja portalu crowdfundingowego Pomagam.pl jest już dostępna. To ułatwienie, które zapewni obywatelkom i obywatelom Ukrainy szybszy i wygodniejszy dostęp do możliwości portalu, szczególnie w momencie zagrożenia życia i zdrowia.

Dzięki ukraińskiej wersji strony Ukraińcy w potrzebie będą mogli samodzielnie otworzyć zbiórkę i nią zarządzać. Zebrane środki mogą zostać przeznaczone np. pokrycie kosztów przeprowadzki do innego kraju, urządzenia się, pomoc psychologiczną oraz podstawowe produkty codziennego użytku.

- Mamy już stronę zbiórek i wpłat, pracujemy nad przekładem reszty. Zależało nam na uruchomieniu chociaż tej części jak najszybciej, żeby osoby, które nie posługują się polskim biegle, mogły czuć się pewniej przy korzystaniu z serwisu – wyjaśnia Dobrosława Gogłoza, dyrektor zarządzająca Pomagam.pl

To nie jedyne ułatwienie w związku z obecną sytuacją. Portal wziął na siebie wszystkie opłaty związane ze zbiórkami na pomoc Ukraińcom. W tym celu powstały dwie nowe funkcjonalności:

https://pomagam.pl/blog/pomozukraincom – tu można stworzyć zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma.

Z tej opcji skorzystał m.in. Prezydent Miasta Przemyśl, który zebrał już ponad pół miliona złotych na pomoc Ukraińcom: https://pomagam.pl/f7fpmf. Natomiast przedstawiciele chełmskiego samorządu – Prezydent Miasta Chełm oraz Radni Rady Miasta Chełm – stworzyli zbiórkę solidarnościową na rzecz miast partnerskich Chełma: Kowla i Łucka. Mają już 50 tysięcy! https://pomagam.pl/chelmzukraina

Strona https://pomagam.pl/firmydlaukrainy pozwala na założenie firmowej “wirtualnej puszki” w ramach głównej akcji “Solidarni z Ukrainą”. Małe przedsiębiorstwa i duże firmy dołączyły, tworząc własne zbiórki i angażując swoje społeczności, dzięki czemu udało się zebrać dodatkowe kilkaset tysięcy złotych. Do akcji dołączyły już firmy z różnych branż, m.in. Platinium Fitness, Agencja All Hands, Just Join IT, a także znane osoby: rysowniczka Kasia Babis, Quczaj oraz para sportowców Sylwia i Akop Szostak.

Do tej pory na głównej zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 9 milionów złotych. Została utworzona przez Fundację Pomagam.pl we współpracy z Fundacją “Nasz Wybór”, która działa na rzecz Ukraińców w Polsce od 2014 roku. Obie organizacje będą czuwać nad podziałem środków i informować o sposobie ich wydatkowania. Wszelkie koszty związane z tą zbiórką pokrywa portal Pomagam.pl – 100% wpłaconej na zbiórkę kwoty trafia na fundusz solidarnościowy!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/solidarnizukraina

Portal Pomagam.pl jest wiodącym serwisem do łatwego tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych na dowolne cele, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.