KONIN. MEDYK. Gdy paznokcie zdobią kobiety

Konkurs (2)

19 maja koniński ,,Medyk” gościł w swoich murach uczestników konkursu stylizacji paznokci pod tytułem ,,Wiosenne inspiracje”. Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mają zróżnicowane tematy i dotyczą różnych dziedzin kosmetologii: od stylizacji paznokci do makijażu i wizażu. Tegoroczna edycja dała jak zwykle uczestnikom wiele możliwości interpretacyjnych, ponieważ wiosna to symbol nowych trendów, odnowienia, inspiracji czy budzenia się przyrody do życia.

Ocenie zostały poddane następujące elementy: technika malowania lakierem hybrydowym i uzyskanie efektu tafli, zgodność z tematem i oryginalność pomysłu, wrażenie estetyczne wykreowanej stylizacji, precyzja zdobień, dbałość o detale, kreatywność, oryginalność wykorzystanych materiałów zdobniczych. Prace były oceniane przez jury w składzie: Julia Rosołowska, Tobiasz Topolski, Gabriel Zamojski, pod przewodnictwem Weroniki Górnej-Dryjer.

Konkurs był także okazją do poznania nowości w kosmetologii, wysłuchania i obejrzenia prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości: Julię Rosołowską – laureatkę konkursów w Hollywood, szkoleniowca z zakresu stylizacji paznokci oraz Gabriela Zamojskiego – wizażystę z doświadczeniem w branży beauty, współpracującego ze światem mody, telewizji i reklamy.

W konkursie I miejsce zajęła Dorota Jaszczyńska z modelką Kamilą Tomczak z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodą był zestaw: smartwatch i parafiniarka. II miejsce należało do WSCKZiU w Rawiczu, reprezentowanego przez Paulinę Roszkiewicz i modelkę Liwię Markowską. Nagrodą był zegarek sportowy i parafiniarka. III miejsce zdobyło WSCKZiU nr 2 w Poznaniu, reprezentowane przez Natalię Florjan i modelkę Julię Bielińską. Nagrodą był smartwatch oraz  parafiniarka.

Wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, reprezentowany przez Kingę Miętkiewicz i modelkę Gabrielę Sadowską.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy kosmetyków.

W imieniu marszałka województwa wielkopolskiego nagrody wręczyła Dorota Kinal – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Witold Nowak – zastępca prezydenta miasta Konina wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Wojciechem Szymczakiem. Swoje nagrody wręczyło też Starostwo Powiatowe w Koninie oraz jeden z jurorów – Gabriel Zamojski.

Konkurs zakończył się krótkim występem muzycznym słuchaczki WSCKZiU w Koninie Malwiny Kwiatkowskiej.