GOSPODARKA. STARE MIASTO. Nowa droga do największego planowanego parku przemysłowo-logistycznego w Polsce

Firma Hillwood rozpoczęła pierwszy etap rozbudowy i modernizacji dróg dojazdowych, łączących największy planowany park przemysłowo-logistyczny w Polsce z autostradą A2. Prace obejmują rozbudowę ulicy Kasztelańskiej na odcinku około 510 m, budowę nowego odcinka drogi gminnej o długości około 200 m oraz przebudowę drogi krajowej nr 72 na odcinku około 800 m wraz z dwoma rondami i ścieżką pieszo-rowerową między nimi. Wartość zadania to ponad 20 mln złotych, w całości finansowany przez firmę Hillwood. Inwestycja zapewni sprawne połączenie z autostradą A2 przyszłym użytkownikom Industrial Park Poland by Hillwood, a także okolicznym mieszkańcom. W porozumieniu z gminą i GDDKiA opracowane zostały rozwiązania zwiększające przepustowość dróg przy zachowaniu płynności ruchu i podniesieniu jego bezpieczeństwa.

- Gmina Stare Miasto od lat wykorzystuje swoje dogodne położenie wzdłuż autostrady A2 i dostępną infrastrukturę w celu lokowania nowych inwestorów i rozwoju gospodarczego. Planowana rozbudowa sieci dróg wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną pozwoli na udostępnienie pod zabudowę 100 ha części parku. Przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych inwestycja podniesie komfort życia i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Wybudowane zostaną nowe przystanki autobusowe z zatokami, ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Powstaną również bezpieczne zjazdy do przyległych nieruchomości, a wszystkie odcinki dróg będą wyposażone w oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych – mówi wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała.

Przedstawiciele firmy Hillwood zapewniają, że prace wykonane zostaną możliwie szybko, aby uciążliwości dla mieszkańców i uczestników ruchu były jak najmniejsze, a nowi użytkownicy parku już za kilka miesięcy mogli do niego dojechać bezpiecznie i komfortowo.

Industrial Park Poland to projekt firmy Hillwood zlokalizowany w gminie Stare Miasto. Projekt powstaje na 137 hektarowej działce, gdzie docelowo wybudowane zostanie nowoczesne centrum logistyczno-produkcyjne o powierzchni około 600 000 mkw. Na polskim rynku firma Hillwood wybudowała już ponad 2 mln mkw. powierzchni magazynowej, oferując znakomite warunki do produkcji i logistyki połączone z doskonałymi możliwościami rozwoju dla firm z całego świata.

(nadesłane do Redakcji KGI)