KONIN. Konkurs stylizacji paznokci ,,Manicure biznesowy – french”
Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie zorganizowało konkurs stylizacji paznokci „Manicure biznesowy – french”. 22 maja do WSCKZiU przybyli przedstawiciele „siostrzanych” szkół z Gniezna, Rawicza, Wrześni, Ostrowa Wielkopolskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Była też oczywiście reprezentacja gospodarzy. Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia [...]
PATOLOGIE SAMORZĄDOWE. Skompromitowany wójt Wierzbinka Paweł Szczepankiewicz członkiem Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP
2 marca 2026 roku wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz został członkiem Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP. Paweł Szczepankiewicz to osoba, która miała zarzuty prokuratorskie o popełnienie czynów z art. 231 par. 1 kodeksu karnego i art. 35 ust. 1a w związku z art. 6 ust. 2 pkt.10, 17 i 19 Ustawy z dnia 21 [...]
3 MAJA. 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję – pierwszą nowoczesną ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. W obliczu poważnych wyzwań politycznych i geopolitycznych Polska podjęła próbę odnowy państwa nie siłą militarną, lecz poprzez reformy oparte na prawie i rozumie. Konstytucja 3 Maja wprowadzała trójpodział władzy, ograniczała liberum veto, [...]
ROLNICTWO. Trzy firmy z gminy Sompolno brały udział w zmowie przy skupie owoców
Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, rolnicy i sadownicy z Wielkopolski przez ponad dwa lata musieli sprzedawać owoce po zaniżonych cenach. Był to skutek zmowy cenowej punktów skupu. Prezes UOKiK nałożył na pięciu przedsiębiorców i jedną osobę fizyczną kary w łącznej wysokości ponad 1,5 mln zł. Takie same, niskie ceny skupu owoców, np. wiśni [...]
SKULSK. Dni Otwarte w OREW Zygmuntowo
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Zygmuntowie zaprosił na Dni Otwarte. Można tu liczyć na kompetentną kadrę, przyjazną i życzliwą atmosferę, wzajemny szacunek. Oprócz rehabilitacji, edukacji, wychowania jest także czas na relaks i zabawę. Jak powiedziała Konińskiej Gazecie Internetowej Anka, jedna z uczestniczek, to miejsce, w którym można dostać dużo dobrego. Ale także dać coś dobrego od siebie.
SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. Świętowali 20-lecie działalności
Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” uroczyście podsumowało dwadzieścia lat działalności na rzecz gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Jubileusz stał się okazją do podsumowań i pokazał siłę lokalnej współpracy, która w ciągu dwóch dekad zaowocowała projektami o wartości blisko 25 milionów złotych.
Prezes SwP Ireneusz Ćwiek w swoim wystąpieniu przypomniał 89 założycieli, którzy w 2006 roku, kierowani odwagą i poczuciem misji, uwierzyli w nowatorską wówczas ideę partnerskiego rozwiązywania problemów. Podkreślił, że dzisiejszy sukces to owoc ich determinacji oraz konsekwentnego budowania kapitału społecznego opartego na zaufaniu i wspólnych celach.
Odznaki Honorowe Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” otrzymały osoby, których wkład w budowę wspólnego dobra był szczególnie doniosły. Byli to: Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Izabela Mroczek – dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW, Paweł Łukasiak – prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce (odznakę odebrał koordynator Programu ,,Działaj Lokalnie” Paweł Zań), Ewelina Piwońska-Kubiak – burmistrz gminy i miasta Tuliszków, Janusz Frysiak – zastępca wójta gminy Stare Miasto, Karolina Małolepsza – wiceprezes Zarządu SwP, Agnieszka Szczecińska – sekretarz Zarządu SwP, Magdalena Potrzebowska – członek Zarządu SwP, Zenon Matuszewski – członek Zarządu SwP, Mikołaj Przybylski – członek Zarządu SwP.
Samorząd powiatu konińskiego docenił wieloletni trud włożony w animację lokalnego życia społeczno-gospodarczego. Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” oraz dyrektor Biura Iwona Bańdosz zostali wyróżnieni tytułem „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Odznaczenie to, wręczone uroczyście przez starostę konińskiego Katarzynę Fryzę oraz przewodniczącą Rady Powiatu Konińskiego Żanettę Matlewską-Gut, stanowi oficjalne potwierdzenie rangi Stowarzyszenia jako lidera modernizacji tej części regionu.
POLSKIE TRADYCJE. Warta przy Grobie Pańskim
POLSKIE TRADYCJE. Święcenie pokarmów
SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. OGŁOSZENIE NR 3/2026 do naboru nr 486446 (w PUE)
SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. OGŁOSZENIE NR 2/2026 do naboru nr 537396 (w PUE)
SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. OGŁOSZENIE NR 1/2026 do naboru nr 539461 (w PUE)

KONIN. Konkurs w ,,Medyku” – ,,Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej”
27 marca w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Masażu ,,Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej”. Zmierzyło się w nim 22 słuchaczy z Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu – nr 1, Rawiczu, Złotowie i Koninie, prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, oraz słuchacze Medyczno-Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, natomiast patronat naukowy – dr n. med. Paweł Piątkowski i mgr Cezary Nenczak.
Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu masażu stosowanego w leczeniu, sporcie, kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej wśród słuchaczy kierunku technik masażysta. Doktor Paweł Piątkowski przedstawił wykład „Zastosowanie masażu medycznego w leczeniu pooperacyjnym ścięgna Achillesa”. A Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka ,,Podaj Dalej” przeprowadziła warsztaty szkoleniowe z zakresu asystowania osobom z niepełnosprawnościami z elementami aktywnej rehabilitacji osób z urazami rdzenia kręgowego.












