KONIN. Rzemieślnicza Izba Tradycji

IS_DSC02304

6 stycznia na tradycyjnym opłatku z seniorami-rzemieślnikami i pracownikami biura Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie spotkał się zarząd tej organizacji. Ponadto w tym dniu otwarto Izbę Tradycji. Można w niej zobaczyć wiele eksponatów, związanych z historią konińskiego rzemiosła. A jest ona bardzo bogata i różnorodna. Bo rzemiosła to i fotografia, i kowalstwo.

Wcześniej w intencji konińskiego rzemiosła modlono się na mszy św. w kościele św. Bartłomieja. Ks. prałat Tomasz Michalski dotarł również na spotkanie opłatkowe, podkreślając na nim, jak ważne jest dostrzeganie Boga w drugim człowieku. W uroczystości brały udział osoby z Konina i z gmin powiatu konińskiego, na przykład Kazimierza Biskupiego, Kleczewa, Ślesina, Wilczyna. Była to okazja do złożenia sobie życzeń, rozmowy o sprawach zawodowych i osobistych, problemach rzemiosła.

Izba Tradycji powstała z inicjatywy Marka Tomaszewskiego, pełniącego w Zarządzie CRR funkcję skarbnika. Wykorzystano zbiory własne. A ponadto eksponaty przekazane przez szacowne rodziny rzemieślnicze: Gościńskich, Sypniewskich i Wieczorkiewiczów. Izbę poświęcił ks. prałat Tomasz Michalski.

is_dsc02339

Picture 1 of 40

A oprowadził go po niej starszy CRR Marek Skoraszewski. Na razie to małe muzeum jest dostępne dla osób z branży rzemieślniczej. Ale ma być otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

(w galerii zobacz zdjęcia z uroczystości zorganizowanej przez Cech Rzemiosł Różnych)