KONIN. Malował, malował i zmalował

graffiti3

Policjanci wydziału kryminalnego i zespołu ds. nieletnich zatrzymali 17-latka, który na elewacjach budynków, znakach drogowych i rozdzielniach elektrycznych, malował graffiti. Sprawca odpowie przed Sądem dla Nieletnich. A rodzice być może będą musieli pokryć straty, które spowodował syn.

Nastolatek farbą w spreju i markerami ,,ubarwiał” obiekty mieszczące się w nowej części Konina napisami różnej wielkości. W ten sposób zniszczył elewację jednej z konińskich szkół, bloku mieszalnego, drzwi wejściowe do klatek schodowych, znaki drogowe, rozdzielne elektryczne oraz część ściany tunelu łączącego dworzec kolejowy z osiedlem Zatorze. 17-letni koninianin był już znany policjantom. W ubiegłym roku skierowano jego sprawę do Sądu Rodzinnego o liczne uszkodzenia znaków drogowych, rur ciepłowniczych i elewacji budynków mieszczących się w starej części Konina.

Z uwagi na nowe ustalenia, zebrany materiał dowodowy dotyczący zniszczeń spowodowanych przez nastolatka i tym razem zostanie przekazany do Sądu. 17-letni koninianin będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania, a jego rodzice być może zobowiązani zostaną do pokrycia strat finansowych spowodowanych działalnością syna.

(źródło: KMP w Koninie)