WIELKOPOLSKA. Wiedzą, kto wójt, a kto marszałek

P1140355

Finał XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym już za nami. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie o miano najlepszych w województwie walczyli laureaci powiatowych eliminacji Konkursu. Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi, który zapewnił sobie zwycięstwo w finale zdobywając 26 punktów.

Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów reprezentujących gimnazja z 35 powiatów Wielkopolski. Tegoroczne zmagania konkursowe stały na wysokim poziomie. Pisemny etap Konkursu wyłonił ośmiu uczestników ścisłego finału. Z testem najlepiej poradzili sobie: Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi (powiat ostrowski), Tomasz Janiak z Gimnazjum we Władysławowie (powiat turecki), Łukasz Jankowski z Zespołu Szkół w Kościanie, Tomasz Kolanoś z Gimnazjum w Pniewach (powiat szamotulski), Ilona Gwizdała z Gimnazjum w Kowalewie Opactwo (powiat słupecki), Jacek Jastrzębski z Gimnazjum nr 2 w Turku, Izabela Kwaśniewska z Gimnazjum w Trzemesznie ( powiat gnieźnieński) oraz Martyna Wekwert z Gimnazjum w Chodzieży.

Poza wiedzą dotyczącą funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, roli organizacji pozarządowych w życiu publicznym czy możliwości korzystania przez samorządy z funduszy strukturalnych, finałowa ósemka  musiała wykazać się znajomością ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie .

Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi, który zapewnił sobie zwycięstwo w  finale zdobywając 26 punktów.O pozostałych miejscach zadecydowały dogrywki. Ostatecznie, z drugim wynikiem zakończyła rywalizację  Martyna Wekwert z Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży. W trójce najlepszych znalazł się także Tomasz Kolanoś z Gimnazjum w Pniewach.

Wszyscy uczestnicy ścisłego finału otrzymali atrakcyjne nagrody: netbook, kino domowe, aparat cyfrowy, drukarkę, odtwarzacz MP4 i DVD, głośniki komputerowe oraz książki, a ich opiekunowie nagrody finansowe.

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku przez Towarzystwo Samorządowe. Honorowy patronat nad jego XVIII edycją objęła Starosta Koniński Małgorzata Waszak.

W przygotowanie tegorocznego finału w Żychlinie włączyli się Rada Powiatu Konińskiego i Starostwo Powiatowe w Koninie.

Marta J. Bagrowska, Rzecznik Prasowy Starostwa

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA