KONIN, GOLINA, KAZIMIERZ BISKUPI, KLECZEW, KRAMSK, SOMPOLNO, ŚLESIN, WIERZBINEK. Włamanie do plebanii

kia_w

W sobotę wieczorem oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 69-letniego schorowanego mężczyzny, który rano wyszedł ze swojego mieszkania przy ul. Słowackiego w Koninie i nie wrócił. W wyniku podjętych poszukiwań policjanci z Komisariatu Policji w Koninie kilkadziesiąt minut później odnaleźli zaginionego. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich zatrzymali 16-letnią mieszkankę gminy Golina, która kilka dni wcześniej w jednej z konińskich szkół ukradła telefon komórkowy wartości 260 zł.

Policjanci z Posterunku Policji w Kazimierzu Biskupim zatrzymali 22-latka, który miał przy sobie marihuanę. W niedzielę rano policjanci musieli interweniować, ponieważ 50-letni pacjent konińskiego szpitala w jednym z pomieszczeń poprzewracał szafy z lekami, a część z nich wyrzucił. Mężczyzna decyzją lekarza został skierowany  pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W piątek w południe mieszkaniec Konina zgłosił , że dzień wcześniej około godziny 21.00 przy ul. Mickiewicza w Koninie nieznani mu sprawcy podbiegli do niego, przewrócili na ziemię, pobili i ukradli portfel wraz z pieniędzmi, dokumentami, kartami bankomatowymi i telefon komórkowy. W piątek 20-letniej mieszkance gminy Kramsk podczas robienia zakupów w sklepie na terenie Konina nieznany sprawca z bocznej kieszeni torby ukradł telefon komórkowy wartości 450 zł. Mieszkaniec gminy Wierzbinek zgłosił, że z pola skradziono mu zraszacze, węże oraz osprzęt do upraw, powodując straty na około 5 tys. zł. W miejscowości Goplana skradziono łódź przycumowaną do pomostu. Pokrzywdzony straty oszacował na tysiąc złotych. W nocy z piątku na sobotę przy ul. Spółdzielców w Koninie z terenu jednej z szkół skradziono ozdobne drzewka. Tej samej nocy przy ul. Konwaliowej z zaparkowanego tam mercedesa skradziono wkład lusterka elektrycznego, powodując szkody na kwotę 600 zł. Mieszkaniec Konina zgłosił, że w sobotę wyłamując drzwi wewnętrzne w jego mieszkaniu, skradziono laptopa, wędki i wiertarki.

W niedzielę późnym wieczorem zgłoszono włamanie do plebanii na terenie gminy Kleczew. Podczas nieobecności księdza wypchnięto okno od zaplecza budynku, a następnie z pomieszczeń ukradziono pieniądze. Do zdarzenia doszło w godz. 14.00 – 22.45. Osoby, które w tym czasie w pobliżu plebanii widziały podejrzanie zachowujące się osoby, bądź posiadają jakiekolwiek informacje wiążące się z sprawcami, proszone są o kontakt z miejscowym Komisariatem Policji w Kleczewie tel. 63-247-26-80 bądź z Komendą Miejską Policji w Koninie tel. 63247-21-43. Anonimowe informacje można również przesyłać na skrzynkę anonim@konin.policja.gov.pl.

Na drogach w czasie całego weekendu doszło do 17 kolizji i 2 wypadków. W niedzielę przed południem w Licheniu Starym, przy ul. Konińskiej, doszło do zderzenia dwóch pojazdów vw golfa i renault espace. Kierujący pojazdami i pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. W sobotę po południu na odcinku Morzyczyn-Kalina, nietrzeźwy kierowca motocykla , jadąc bez tablic rejestracyjnych, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Z podejrzeniem złamania obojczyka został zabrany do szpitala. U 23-letniego mieszkańca gminy Wierzbinek badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu. Tego samego dnia rano w Sycewie nietrzeźwy kierowca renault megane (26-letni mieszkaniec gminy Sompolno), jadąc z Sycewa w kierunku Sompolna, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki ford escort, kierowanym przez 29-letniego mieszkańca gminy Wierzbinek. Kierujący i 24-letnia pasażerka forda oraz 3-letni chłopczyk zostali zabrani do szpitala. Kierowca renault był pijany, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niecały promil alkoholu. Łącznie policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 5 pijanym kierowcom samochodów i 4 rowerzystom. Policjanci zatrzymali 2 osoby posiadające przy sobie narkotyki, 6 osób poszukiwanych. Przeprowadzili 80 interwencji.

(źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie)