TUREK. Mehoffer, Mazowsze, Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami

Festiwal mehofferowski, występ zespołu „Mazowsze”, mistrzostwa w powożeniu zaprzęgami, koncert finałowy festiwalu gitarowego oraz dożynki. Takie atrakcje czekają na mieszkańców Turku i okolic na przełomie sierpnia i września.

Ten kulturalny maraton rozpocznie koncert finałowy czwartej edycji Festiwalu Polska Akademia Gitary. Odbędzie się on 27 sierpnia o godz. 20.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świat muzyki flamenco turkowskiej publiczności przybliżą Hiszpan Carlos Pinana (gitara flamenco) i Polka Marianna Soroka (perkusja).

Dzień później na Gminno-Miejsko-Parafialnych Dożynkach bawić się będą rolnicy z Turku i gminy Turek. Uroczystości odbędą się w Kowalach Księżych. Rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą świętą. W programie jest przekazanie gospodarzom miasta Turku i gminy Turek chleba i owoców, prezentacja wieńców dożynkowych oraz koncert zespołu pieśni i tańca ludowego. Będą też atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne i zabawa taneczna.

W kolejną sobotę, 3 września o godz. 19.00, w turkowskiej hali widowiskowo-sportowej wystąpi „Mazowsze”. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca im. T. Sygietyńskiego da blisko dwugodzinny występ. Zaprezentuje w tym czasie tańce i stroje 20 regionów Polski. Bilety na koncert w cenie 50 zł można kupić w sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej.

W niedzielę, 25 września, turkowian czeka kolejna atrakcja w postaci IX Otwartych Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Powożeniu Zaprzęgami. Oprócz zawodów w powożeniu jedno-, paro- i wielokonnymi zaprzęgami organizatorzy przewidzieli także konkurs w skokach przez przeszkody. W mistrzostwach, które odbędą się na stadionie 1000-lecia, weźmie udział kilkudziesięciu zawodników.

Podsumowaniem kulturalnego końca lata w Turku będzie festiwal mehofferowski (17-18 września).

Organizatorem lub współorganizatorem wszystkich tych wydarzeń jest Urząd Miejski w Turku.

(źródło: Urząd Miejski w Turku)