SŁUPCA, ZAGÓRÓW. Młodzi jechali za szybko

z_koguty_2

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez młodych kierowców mogło być przyczyną wypadku drogowego w Drzewcach i kolizji w Kątach. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń drogowych.

23 sierpnia ok. 17.40 w miejscowości Kąty (gmina Słupca) kierujący oplem 22-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i podczas hamowania zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku renaulta. Kierująca nim 41-letnia mieszkanka Słupcy została przewieziona do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i pozostała na obserwacji, aby wykluczyć inne obrażenia. Kierujący byli trzeźwi.

25 sierpnia ok. godziny 18.30 w miejscowości Drzewce (gmina Zagórów) kierujący samochodem marki BMW 19-letni mieszkaniec Zagórowa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca auta został przewieziony do słupeckiego szpitala z podejrzeniem stłuczenia mózgu.  Pasażer – 18-letni mieszkaniec gminy Zagórów – został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Puszczykowie w stanie zagrożenia życia. Uczestnicy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Od kierowcy BMW pobrano krew do badań.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA