ŚLESIN (LICHEŃ). Podopieczni domu dziecka w Sanktuarium

IS_DSC00042

Mają od 5 do 20 lat. Na co dzień mieszkają w domu dziecka. Kilka dni przed Międzynarodowym Dniem Dziecka przybyli do Lichenia, aby cieszyć się słońcem, wiosenną pogodą i beztroską zabawą. Mowa o wychowankach Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie (powiat turecki), którzy 26 maja zwiedzili licheńskie Sanktuarium.

Na pomysł zorganizowania wycieczki do Lichenia wpadli pracownicy Radia Konin oraz ludzie dobrej woli: – Postanowiliśmy zrobić coś fajnego, sprawić radość. Udało się to dzięki grupie kilku przyjaciół – powiedział Robert Szymanowski, dziennikarz Radia Konin.

Sanktuarium w Licheniu było pierwszym punktem zaplanowanej na cały dzień wycieczki. Podczas pobytu w Licheniu dzieci zwiedziły Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz bazylikę. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć wejścia na wieżę oraz relaksu na placu zabaw w parku znajdującym się przy Domu Pielgrzyma Arka.

Ewie Krawczyk, wychowance domu dziecka w Nowym Świecie, wizyta w Licheniu bardzo się spodobała. Jak sama przyznała nigdy wcześniej tutaj nie była, a widok bazyliki zrobił na niej ogromne wrażenie. Tak samo eksponaty w muzeum, spośród których najbardziej przypadł jej do gustu panel multimedialny oraz stare księgi.

Z Lichenia dzieciaki pojechały do Konina, gdzie wzięły udział w treningu zespołu piłkarskiego „Górnik” Konin. Następnie udały się do gospodarstwa agroturystycznego „Trójka” w Starym Mieście, gdzie mogły  m.in. jeździć konno.

Zdaniem pani Joanny Sobczak, pedagoga z domu dziecka w Nowym Świecie, dzieciom bardzo spodobał się pomysł zorganizowania wycieczki a najlepiej świadczyły o tym uśmiechy na ich twarzach.

W Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie aktualnie przebywa 32 podopiecznych. Do Lichenia przyjechało 23 z nich. Dzieci trafiają do ośrodka na mocy postanowień sądowych lub wskutek interwencji, kiedy zagrożone jest ich zdrowie lub życie.

Robert Adamczyk/Biuro Prasowe Sanktuarium

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA