ŚLESIN. Parada teatralna

IS_IMG_9860

W sobotnie popołudnie sprzed Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie wyruszył barwny korowód. Uczestnikami tej niecodziennej parady teatralnej byli instruktorzy oraz nauczyciele biorący udział w wielkopolskich warsztatach teatralnych „Cały świat w Półwiosku” oraz dzieci ze szkół w Ślesinie i Wąsoszach uczęszczający na półkolonie teatralne (3-7 lipca) do domu kultury.

Wyjątkowego uroku dodały korowodowi ogromne kukły, kolorowe maski i kostiumy oraz urzekająca zmysły muzyka. To wszystko przeniosło zarówno uczestników, jak i przechodniów w spektakularną baśniową przestrzeń. Widowisko pozwoliło widzom, bez względu na wiek, poddać się władzy wyobraźni.

Parada a potem zaprezentowane w parku miejskim spektakle „Dziad i baba” oraz „Podróże Livergula” były zwieńczeniem projektu edukacji teatralnej „Cały świat w Półwiosku”. Uczestniczącym w nim uczniom i nauczycielom ze Ślesina i Wąsosz pozwolił odkryć w sobie umiejętności aktorskie, ale też okazał się wspaniałą przygodą z teatrem. Pieczę nad pionierami sztuki aktorskiej pełnili profesjonaliści z teatru Klinika Lalek.

Głównym koordynatorem projektu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Współorganizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA