RZGÓW. Poznawali sztukę przetrwania

Obóz przetrwania

Po raz piąty w Modle (w gminie Rzgów), na terenie malowniczego kompleksu leśnego „Natura 2000”, odbył się międzynarodowy obóz przetrwania zorganizowany dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tegorocznej edycji, pod komendanturą druha Ireneusza Ćwieka, uczestniczyło 130 młodych strażaków z gmin: Mittenwalde (Niemcy), Stare Miasto, Rzgów, Rychwał oraz 20 członków MDP z gminy Golina.

W trakcie obozu młodzież uczestniczyła w wielu atrakcyjnych zajęciach. Poznawała m.in. sztukę przetrwania w lesie, strzelanie z łuku i paintballa, umiejętność tworzenia obrazów poprzez sypanie piasku, robienie kwiatów z bibuły, doskonaliła grę w piłkę nożną. Dzięki Komendzie Miejskiej PSP z Konina mogła zapoznać się ze sprzętem do ratownictwa chemicznego i wodnego. Zobaczyła też pokaz ratowników płetwonurków. Na obozie przetrwania nie mogło zabraknąć nocnego wymarszu w teren. Uczestnicy musieli wykonać 6 zadań specjalnych, na przykład zwijanie węży, dopinanie prądownicy i inne sprawnościowe działania.

W ramach obozu zorganizowano także III Zlot Młodzieżowej Rady MDP Powiatu Konińskiego Ziemskiego. Było to pierwsze spotkanie po Zjeździe Powiatowym OSP, na którym wybrano przewodniczącego i poszczególne osoby funkcyjne. Rada ma doradzać Zarządowi Powiatu OSP, pomagać w rozwijaniu strażackich zainteresowań młodzieży oraz wspierać aktywność MDP.

Marek Pilarczyk – komendant gminny ZOSP RP w Golinie

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA