ŚLESIN. Turniej Sołtysów w Biskupiu

IS_IMG_3989

Pogoda i humory dopisały uczestnikom Turnieju Sołtysów, który odbył się 12 sierpnia w Biskupiu. W tym roku w konkurencjach zręcznościowych wystartowało dwunastu przedstawicieli wiejskich społeczności: cztery panie i ośmiu panów. Sołtysi startowali w następujących konkurencjach: stemplowaniu dokumentów na czas, liczeniu zestawień na czas, jeździe rowerem, który przy skręceniu w lewo jechał w prawo i odwrotnie oraz rzucie pomidorem do celu. Szczególnie atrakcyjną dla publiczności, jak i samych uczestników turnieju była jazda rowerem.

Po zsumowaniu punktów wśród pań pierwsze miejsce zajęły ex aequo Milena Jesiołowska z Ignacewa, Marzena Krygier z Piotrkowic i Teresa Sompolińska z Niedźwiad, a na drugim uplasowała się Irena Jabłońska z Julii. W gronie panów kolejne miejsca zajęli: 1. Piotr Pietrzak z Leśnictwa, 2. Piotr Czarkowski z Lubomyśla, 3. Stanisław Gotowała z Półwioska Starego, 4. Wojciech Chmielewski z Ostrowąża, 5. Henryk Chmurski z Mikorzyna, 6. Krzysztof Szafrański z Pogoni Gosławickiej i Zygmunt Fryzka z Półwioska Lubstowskiego, 7. Janusz Jąkalski z Kolebek.

Dyplomy, książki i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, wręczali: Burmistrz Mariusz Zaborowski, Zastępca Burmistrza Sławomir Królak i Przewodniczący Rady Stanisław Chrzanowski.

Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami trwały występy solistek i zespołów. Na scenie wystąpili: Kinga Żelichowska, Weronika Krygier, Dominik Długołencki, Kapela Wielkiego Brata i Free Voices. Natomiast zabawę taneczną poprowadził zespół Happy Day.

Organizatorami festynu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Sołtys, Radny i Rada Sołecka Sołectwa Biskupie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. O podniebienia uczestników imprezy zadbały panie z biskupskiego Koła Gospodyń, które przygotowały pyszny chleb ze smalcem i ogórkami kiszonymi, a także ciasto drożdżowe. Panie z domu kultury serwowały też kiełbaski z grilla.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA