SZPITAL W KONINIE. Dyrektor będzie nieugięty

Dyrektor Wrona

W dniu dzisiejszym, 11 września, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Grzegorz Wrona wydał oświadczenie na temat sytuacji w WSZ. – Nie może być wycofania wypowiedzeń bez ustępstw. Podtrzymuję swoje stanowisko i będę nieugięty w kwestii obniżania kontraktów, ale cały czas chcę rozmawiać – zaznaczył.

Pełna treść oświadczenia:

Oświadczenie Dyrektora WSZ w Koninie

z dnia 11 września 2012 roku

Aby uciąć wszelkie spekulacje, pragnę Państwa poinformować o aktualnej sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Sytuacja w naszej placówce jest napięta. Trwają negocjacje z lekarzami w kwestii obniżenia kontraktów. Niestety, dzisiejsze spotkanie nie zakończyło się zawarciem porozumienia.

Jednym z postulatów lekarskich warunkujących dalsze rozmowy było wycofanie wypowiedzeń lekarskich. Podkreślam jednak konsekwentnie: nie może być wycofania wypowiedzeń bez ustępstw. Podtrzymuję swoje stanowisko i będę nieugięty w kwestii obniżania kontraktów, ale cały czas CHCĘ ROZMAWIAĆ.

To, co dziś wydarzyło się w szpitalu, w następstwie będzie TESTEM Z ODPOWIEDZIALNOŚCI LEKARZY ZA SZPITAL. Także za jego pacjentów. Jeżeli go nie zdadzą, to szpital ma przed sobą niepewną przyszłość.

Informuję też, że działania naprawcze w szpitalu są prowadzone, a obniżenie przychodów lekarskich jest jednym z jego elementów.

W tej niełatwej sytuacji swoje wsparcie wyraził Marszałek Marek Woźniak, który zapewnił mnie, że mam Jego pełne poparcie w zdecydowanych działaniach naprawczych dla szpitala.


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA