STARE MIASTO. Letni wypoczynek dzieci i młodzieży

Samorząd Starego Miasta przygotował bogaty program wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Jednym z już zrealizowanych punktów był ,,Tydzień po Polsce”, czyli cykl wycieczek krajoznawczych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy. Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowały wyjazdy do Łodzi, Biskupina, Poznania, Kalisza i Torunia. W okresie od 1 do 5 lipca codziennie odbywała się inna wycieczka.

W dniach od 2 do 8 lipca w ramach wymiany międzynarodowej w gminie Stare Miasto gościła delegacja dzieci i młodzieży z gminy partnerskiej Biała Waka na Litwie. Młodzi goście są uczniami polskiej szkoły. Młodzież zwiedzała nie tylko gminę Stare Miasto, ale także powiat koniński. Poza tym zapoznała się z dorobkiem artystycznym gminy i wzięła udział w warsztatach tanecznych przygotowanych przez zespół „Uśmiech” i „Lawina”.

W dniach 8 – 12 lipca trwał tygodniowy obóz profilaktyczny dla 30 osób w Rogoźnie. W tym okresie Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto prowadziła warsztaty teatralne.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na dzieci i młodzież? Przez cały lipiec dzieci i młodzież szkolna bierze udział w zajęciach rekreacyjno–sportowych w postaci nauki pływania i zajęć na kręgielni na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Rondo” w Koninie. Od 26 lipca do 8 sierpnia na kolonach letnich w nadmorskim Chłapowie (gmina Władysławowo) będzie wypoczywała 4 dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem. Koordynatorem ze strony gminy jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Poza tym na program zajęć wokalnych i plastycznych zaprasza Świetlica Wiejska w Starym Mieście oraz Centrum Kształcenia w Ruminie. Dla najmłodszych dzieci przewidziano gry planszowe i pokaz bajek.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA