STARE MIASTO. Przemysław Wełnicki nowym trenerem w Warcie Rumin

przemysław_wełnicki oraz ryszard_nawrocki_www

Przemysław Wełnicki zastąpił Jerzego Piotrowskiego na stanowisku trenera seniorów Klubu Sportowego Warta Rumin. Decyzję o zmianach w klubie podjął Zarząd, który postawił nowemu trenerowi długofalowe cele. Zadaniem Przemysława Wełnickiego ma być zbudowanie drużyny w oparciu o lokalnych zawodników oraz stopniowe wprowadzanie juniorów do pierwszego składu. Jest to priorytet dla władz klubu, który myśli o jego przyszłości. Cel został określony jako długofalowy.

Przemysław Wełnicki jest absolwentem AWF. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego. Dotychczas jako trener piłki nożnej zajmował się zespołem juniorów Tulisii Tuliszków. Jest również trenerem szkółki piłkarskiej dla najmłodszych Oranje Sport Konin. Nigdy do tej pory nie prowadził zespołu seniorów.

Zarząd Klubu dziękuje za współpracę Jerzemu Piotrowskiemu, z którym klub odniósł największy sukces w swojej historii, którym był awans do wyższej klasy rozgrywek (A-klasy). Odbyło się to w sezonie 2010/2011. Klub rywalizował w wyższej lidze przez jeden sezon.

Aktualnie K.S. Warta Rumin występuje w rozgrywkach B-klasy OZPN Konin. Jednak obecnie trwają prace nad reorganizacją ligi, co może oznaczać, że dzięki wysokiemu miejscu w tabeli z poprzedniego sezonu, zespół zostanie włączony do rozgrywek wyższej klasy.

Na zdjęciach: Przemysław Wełnicki z wójtem gminy Stare Miasto Ryszardem Nawrockim, trening piłkarzy.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA