RZGÓW, OSIECZA, SŁAWSK. ,,Przybij piątkę” Młodzieżowej Rady Gminy

4 lutego odbył się II etap projektu „Przybij piątkę”, organizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy Rzgów. Uczniowie z wszystkich szkół z terenu gminy Rzgów zmierzyli się w rozmaitych zawodach sportowych. W sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy rywalizowali uczniowie klas I-III w Turnieju „Dwa Ognie”. W sali sportowej Zespołu Szkół w Sławsku zawody w unihokeju drużyn mieszanych rozegrali uczniowie klas IV-VI. Natomiast w hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie gimnazjalistki i gimnazjaliści rozegrali mecze piłki nożnej halowej i siatkówki. Najlepsi zarówno w konkurencji „dwa ognie” oraz unihokeju okazali się reprezentanci SP Sławsk.

Najlepszym zawodnikiem turnieju szkół podstawowych został Kacper Czupryński z SP Sławsk. W meczu siatkarskim zwyciężyły gimnazjalistki ze Sławska, natomiast w piłce nożnej halowej lepsi okazali się gimnazjaliści ze Rzgowa. Wyróżnionymi zawodnikami wśród gimnazjalistów zostali: Martyna Janczak – Gimnazjum Sławsk oraz Hubert Musielski – Gimnazjum Rzgów.

Nad całym wydarzeniem unosił się duch fair play i zabawy, bo chodziło o to, by aktywnie i miło spędzić ten jeden dzień ferii zimowych. Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto każdy uczestnik otrzymał od Młodzieżowej Rady Gminy Rzgów wodę mineralną ufundowaną przez firmę EDEN z Kowalewka.

Szczegółowe wyniki etapu sportowego projektu „Przybij piątkę”:

KLASY 1-3 SP („dwa ognie”)

1. SP SŁAWSK
2. SP RZGÓW
3. SP GRABIENICE
4. SP OSIECZA

KLASY 4-6 SP (unihokej)

1. SP SŁAWSK
2. SP GRABIENICE
3. SP OSIECZA
4. SP RZGÓW

DZIEWCZĘTA GIMNAZJUM (siatkówka)

1. SŁAWSK
2. RZGÓW

CHŁOPCY GIMNAZJUM (piłka nożna halowa)

1. RZGÓW
2. SŁAWSK

Klasyfikacja ogólna szkół po II etapie projektu „Przybij piątkę:

  1. SP SŁAWSK- 26 pkt.
  2. SP RZGÓW – 23 pkt.
  3. GIM SŁAWSK- 20 pkt.
  4. GIM RZGÓW- 14 pkt.
  5. SP OSIECZA – 12 pkt.
  6. SP GRABIENICE – 9 pkt.

Michał Rek – opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Rzgów