GOLINA (PRZYJMA). Na Potyczkach Rodzinnych panie siłowały się na ręce, a panowie chodzili z makijażem

KGI11976

Odwagą, poczuciem humoru i dystansem do siebie musiały wykazać się małżeństwa biorące udział w Potyczkach Rodzinnych w Przyjmie, 30 marca. Impreza, reaktywowana przez radną Rady Miejskiej w Golinie Iwonę Kościelską, przyczynia się do integracji społeczności lokalnej poprzez wspólną zabawę. W tym roku niektóre konkurencje znakomicie wpisały się w dyskusje o równouprawnieniu i tak zwanym gender. Żony zrobiły makijaż swoim mężom, a ci musieli się wykazać umiejętnością przewijania pieluch. Z kolei panie we wstępnej konkurencji siłowały się na ręce. Także inne zabawy wywoływały salwy śmiechu u licznej publiczności, która dopingowała uczestników Potyczek Rodzinnych.

Ostatecznie I miejsce zajęli Anna i Szymon Wiśniewscy, II – Maria i Jan Jasińscy oraz Iwona i Waldemar Małolepszy, III – Marzena i Grzegorz Staszakowie.

W części artystycznej z dużym wdziękiem zatańczyły dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie, a wiersze zaprezentowały uczennice z tej placówki.

Organizatorom, uczestnikom i młodym artystom gratulował burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki, podkreślając znaczenie takich spotkań dla budowania pozytywnego klimatu w lokalnej wspólnocie.

Sponsorami Potyczek Rodzinnych byli: Urząd Miejski w Golinie, Starostwo Powiatowe w Koninie, Radny Powiatu Konińskiego Zenon Paszek, Firma ,,Kelvin” Mariusza Kujawy z Przyjmy, Serwis – Sprzedaż Komputerów Ryszarda Radwańskiego z Przyjmy, Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe ,,Jantex” Jolanty Jesiołowskiej z Goliny, Firma “PHU Ryszard Nowicki” – Dealer i Serwis KIA MOTORS POLSKA, Sprzedaż Pasz Mariusza Michalskiego z Lubiecza, Kółko Rolnicze w Przyjmie, Koło Gospodyń Wiejskich w Przyjmie.