STOWARZYSZENIE ,,SOLIDARNI W PARTNERSTWIE”. Warsztaty wyrobu stroików świątecznych

30 marca w siedzibie Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” w Starym Mieście odbyły się drugie warsztaty wyrobu stroików świątecznych. Pierwsze, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, zorganizowano w ubiegłym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty prowadziła Anita Kantarowska, pracownik firmy Greendeco z Modły Królewskiej. W miłej, przedświątecznej atmosferze Panie pod fachowym nadzorem wykonały przepiękne dekoracje.

Podczas warsztatów uczestniczki poznały tajniki tworzenia stroików, wykonanych m.in. z gałązek, wstążeczek, kwiatów, pisanek. To znane w polskiej tradycji elementy świątecznej dekoracji, na przykład ozdoba wielkanocnego stołu podczas uroczystego obiadu. Jak się okazuje, taki stroik stosunkowo łatwo wykonać – wystarczą chęci, trochę umiejętności i odrobina zmysłu estetycznego.
Organizatorem warsztatów była Lokalna Grupa Działania, a oferta skierowana była do mieszkańców gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Materiały do wyrobu stroików zapewnił organizator spotkania. Dla uczestników przygotowano kawę, herbatę, i ciastka.

Warsztaty są doskonałą ofertą dla tych wszystkich, którzy pragną pozytywnie zaskoczyć swoich bliskich podczas nadchodzących świąt umiejętnością wykonania świątecznych ozdób. To również znakomita forma integracji. Z wypowiedzi uczestników wynika, że warsztaty są bardzo dobrym pomysłem i okazją do nauczenia się nowych rzeczy.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu mieszkańców obszarów wiejskich, Stowarzyszenie pragnie włączyć tego typu spotkania do swojego kalendarza imprez.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w warsztatach wyrobu stroików świątecznych.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA