KAZIMIERZ BISKUPI (BIENISZEW). Pobiegli z psami

2

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze Amatorskie Zawody Dogtrekkingowe, które odbyły się w Puszczy Bieniszewskiej na terenie gminy Kazimierz Biskupi. Dogtrekking to bieg z psem na orientację. To pierwsze tego typu zawody w regionie. W sobotnie przedpołudnie, 21 lutego, na starcie przed Klasztorem Ojców Kamedułów w Bieniszewie stanęło ponad 70 psów wraz z opiekunami. Wszyscy chętni, którzy nie posiadali własnego czworonoga, wzięli udział w zawodach z pieskami ze schroniska.

Wyścig rozegrano w trzech kategoriach: jeden lub więcej psów – jeden właściciel, kategoria rodzinna oraz bieg z pieskiem ze schroniska. Każdy z uczestników otrzymał mapę, dzięki której na trasie mógł zaliczyć wszystkie punkty kontrolne. Trasa miała 10 km. Krótszy, 4-kilometrowy dystans, pokonywały psy schroniskowe.

Najszybszy zawodnik przebiegł 10-kilometrową trasę w 43 minuty, a swoją nagrodę przeznaczył na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Na mecie na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe dyplomy oraz poczęstunek.

Jak powiedziała Danuta Przybylska, organizatorka zawodów, taka impreza odbywała się w naszej okolicy pierwszy raz, ale z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ma nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz agility (psie skoki przez przeszkody), który zaprezentowała Monika Marciniak ze swoimi psami Hajdi i Shastą.

(nadesłała: Sylwia Kudła – Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim)