STARE MIASTO. Młodzież zna przepisy ruchu drogowego

Uczniowie szkół z terenu gminy Stare Miasto wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Odbyły się one 7 kwietnia na boisku Szkoły Podstawowej w Starym Mieście. Swoją wiedzę w zakresie przepisów drogowych oraz umiejętności jazdy rowerem po wyznaczonym torze sprawdziło 33 uczniów podzielonych na drużyny szkolne.

Turniej już od wielu lat popularyzuje znajomość przepisów, które obowiązują wszystkich uczestników ruchu drogowego. Turniej zachęca również do używania roweru jako środka transportu oraz sposobu na aktywność sportową i rekreacyjną. Równocześnie turniej promuje kulturę społeczeństwa i wpływa na poprawę bezpieczeństwa drogowego, mając szczególnie na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej – poinformował Karol Małolepszy, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Stare Miasto.

W pierwszym etapie turnieju uczestnicy zmierzyli się z testem teoretycznym. Miał on za zadanie sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Były to pytania zarówno o znaki, jak i zasady użytkowania roweru. Następnie na szkolnym boisku odbył się drugi etap, którego celem była jazda rowerem po wyznaczonym torze z przeszkodami.

Po podliczeniu wszystkich punktów z testu oraz jazdy na torze wyłoniono zwycięskie reprezentacje. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Mieście, II – ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie, a III – ze Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim. W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła drużyna ze Starego Miasta, II – uczniowie z Żychlina, III – gimnazjaliści z Liśca Wielkiego.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Stare Miasto, a zwycięzcy wezmą udział w kolejnym etapie turnieju na szczeblu powiatowym w dniu 28 kwietnia. Szczególne podziękowania za współorganizację turnieju należą się Szkole Podstawowej w Starym Mieście oraz Komisariatowi Policji w Starym Mieście.

(Urząd Gminy w Starym Mieście)