STARE MIASTO. V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka2

20 września w Przedszkolu Samorządowym w Starym Mieście obchodzony był V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ustanowiony został, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz aby dostarczać dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Staromiejskie przedszkole mając na uwadze święto swoich wychowanków zorganizowało dla nich szereg atrakcji. Jedną z nich był konkurs dla dzieci i rodziców na najpiękniejszy wierszyk Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście. Tym sposobem obok własnego hymnu napisanego przez Dorotę Grzechowiak przedszkole ma również wizytówkę w postaci wierszyka, który od 20 września zna każdy przedszkolak. Kolejną atrakcją było stworzenie własnego plakatu przez każdą z grup, dzięki czemu hol przedszkolny nabrał odświętnego charakteru. Nie zabrakło postaci z bajek – na wejściu wszystkich witał ogromny rysunek Dory i jej przyjaciół, z którymi można było sobie zrobić zdjęcie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oficjalnie otworzyła dyrektor Bożena Kaźmierczak, która przywitała swoich przedszkolaków ciepłym słowem i życzyła im miłej zabawy. Następnie wszystkie grupy dokonały krótkiej prezentacji swoich umiejętności wokalnych, odśpiewując hymn przedszkola, po czym ruszyły w barwnym korowodzie ulicami Starego Miasta.

Dzieci ubrane w kolorowe atrybuty, odznaki, czapki, wstążeczki dotarły do Urzędu Gminy w Starym Mieście, przed którym przywitane zostały przez wójta Ryszarda Nawrockiego, sekretarza Dariusza Puchałę oraz innych pracowników Gminy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem składali życzenia Przedszkolakom, po czym obdarowali ich drobnymi upominkami w postaci smakołyków. Następnie dzieci zostały zaproszone przez dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej Jacka Matusiaka na przygotowaną niespodziankę – seans filmu animowanego ,,Pszczółka Maja”. Radości i uśmiechom na twarzach dzieci nie było końca, a to satysfakcja przede wszystkim dla Wychowawców.

Wierszyk Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście:

Stare Miasto z tego słynie,
że przedszkole ma jedyne,
takie piękne, kolorowe,
dla dzieciaków odlotowe.

My codziennie tu bywamy
Oraz wiedzę zdobywamy,
Różne wiersze i piosenki,
Mamy w palcu jednej ręki.

Panie tutaj są wspaniałe,
Bardzo miłe i wytrwałe,
Mamy hymn swój ukochany,
Który często tu śpiewamy.

Chętnie gości przyjmujemy
Oraz z nimi świętujemy,
Tutaj szybko płynie czas,
Zapraszamy, odwiedzajcie nas…

(Gmina Stare Miasto)